Öne Çıkanlar 2016 - 2017 İngilizce temel dini bilgiler 11.sınıf 1.dönem 1. yazılı soruları yeni müfredat Hedef Türkiye AKPde İstifa

EYOF Erzurum ! 11-18 Şubat 2017 Gün Gün Etkinlik Takvimi





 

EYOF Hakkında

 

Yaz ve Kış Avrupa Gençlik Olimpik Festivali, 14-18 yaşları arasıdaki genç sporcular

için en üst düzey olan etkinliği temsil etmektedir.

Bu etkinlikler her iki senede bir, Association of European Olympic Committees (EOC) girişimleriyle oluşturulmaktadır.

Avrupa, gençler için böyle önemli bir etkinlik kurarak,

diğer kıtalardaki gelenekleri sürdürmeye devam etmiştir.

(Asya ve Panama oyunları gibi) Yaz ve kış oyunlarının

ikisi de böyle prestijli bir etkinlik olmanın gururunu taşımaktadır.

Bunun sebebi ise her ikisinde de açılış ve kapanış seramonilerinin olması,

tüm festival sürecinde olimpiyat meşalesinin yanması, sporcu ve

hakemlerin ant içmeleri, kazanan en iyi sporcuların ulusal marşlarının çalınası

ve madalya kazanan ülke bayraklarının göndere çekilmesi gibi önemli etmenlerdir.

Yaz oyunları için yaklaşık 2500, kış oyunları içinse 1300 civarı sporcu katılırken,

önemli temsilci ve politikacılar da bu organizasyonların düzenli konukları haline gelmektedir. 

 




 

EYOF Tarihi

Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin eski Başkanı Jacques Rogge,

1990'ların başında EYOF'un asıl adı olan EYOD

(Avrupa Gençlik Olimpiyat Günleri) yazarı ve kurucusu oldu.

Yaz sporları, 1991'de Brüksel'de (BEL) prömiyeri gerçekleştirdi;

Kış sporları iki yıl sonra Aosta'da (ITA) izledi. "Bu Festival,

genç Avrupalı ​​sporculara en iyi motivasyonu sunuyor,

çünkü taşıyıcıları en başından anlam ifade ediyor." (Jacques ROGGE, s.d., s.l.)

1991'den bu yana bir çok yıldız kendilerini yaz ve

kış festivallerinde tanıttı daha sonra bu sporcular avrupa şampiyonaları,

dünya şampiyonaları, dünya kupaları ve olimpiyat oyunlarında madalya kazandı.

Festivallere katılan madalya sahipleri ve bunun sonucunda üst düzey uluslararası spor şöhretleri,

örneğin: Alp Kayakçıları Janica Kosteliç (Slov.); Anja Paerson (İsveç);

Kros Kayakçıları Marit Björgen (Nor.); Yulija Tchepalova (Rus.)

; Ski Jumper Janne Happonen (Fin.); Şekil Patenci Yevgeniy Plyushchenko (Rus.);

Nordic Combiner Jason Lamy Chappuis (Fr.); Bisiklet Fabian Cancellara (ITA),

Tenis oyuncusu Justine Henin (BEL), Yüzücü P. van den Hoogenband (NED),

Sprinter Kim Gevaert, Yüksek atlama teli Tia Hellebaut (her iki BEL),

Orta Mesafe Koşucusu Ellen Van Langen (NED), Judoka Lena Göldi (SUI) ve diğerleri.

 










 

Kazım Karabekir Stadyumu’nda saat 19.30’da gerçekleştirilecek

ve sürprizlerin de yer alacağı açılış töreni ücretsiz olacak

. Bu yıl 13’üncüsü yapılacak, 18 Şubat’a dek sürecek EYOF 2017

, daha önceki ev sahibi Bosna  Hersek’in çekildiğini duyurması üzerine Türkiye’ye verildi.

Türkiye’nin 2019 yılında düzenleyeceği 14. EYOF ise Bosna Hersek’e devredildi.

Erzurum’daki tesisler, bir yıldan az bir sürede gerçekleştirilen

yoğun çalışmalar sonunda oyunlara hazır hale getirildi.

 

eyof ile ilgili görsel sonucu



Organizasyonda, 34 ülkeden 14-18 yaş arasında 700’e yakın sporcu

, 9 branşta madalya mücadelesi verecek. Erzurum, EYOF 2017 süresince yaklaşık

2 bin katılımcıyı ağırlayacak. Alp disiplini, biatlon, kayaklı koşu, curling,

buz pateni, buz hokeyi, sürat pateni, kayakla atlama ve

snowboard branşlarında, 39 kategoride madalya dağıtılacak.

Kış Olimpiyat Oyunları’na katılma potansiyeli bulunan genç

sporcuların tecrübe kazanması açısından büyük önem taşıyan oyunlarda

Türkiye’yi 24 kız, 45 erkek olmak üzere toplam 69 sporcu temsil edecek.

Müsabakalar, Alp Disiplini ve Kar Kayağı Palandöken Kayak Merkezi,

Biatlon Kandilli Kayaklı Koşu Merkezi, Kayakla Atlama Kuleleri, Curling Salonu,

Kazım Karabekir Spor Kompleksi Buz Hokeyi Salonu,

Kısa Mesafe Sürat Pateni Pisti ve Buz Pateni Salonu’nda yapılacak.



   










gün gün ETKİNLİK TAKVİMİ 




12 ŞUBAT PAZAR


Erkek

09:00 - 12:00

Alp Disiplini

Giant Slalom Training Avea Slope

Palandöken Alp Disiplini



Erkek

09:30 - 12:30

Kar Kayağı

Training Parallel Giant Slalom Kardelen Slope

Palandöken Kar Kayağı



Kadın

09:30 - 12:30

Kar Kayağı

Training Parallel Giant Slalom Kardelen Slope

Palandöken Kar Kayağı



Kadın

10:00 - 12:00

Alp Disiplini

Giant Slalom Training Avea Slope

Palandöken Alp Disiplini



Erkek

10:00 - 12:00

Kayaklı Koşu

Official Training CT

Kandilli Kayaklı Koşu



Kadın

10:00 - 12:00

Kayaklı Koşu

Official Training CT

Kandilli Kayaklı Koşu



Erkek

10:00 - 17:00

Sürat Pateni

Training

Short Track Salonu



Kadın

10:00 - 17:00

Sürat Pateni

Training

Short Track Salonu



Erkek

10:00 - 12:00

Biathlon

Training

Kandilli Biathlon



Kadın

13:00 - 15:00

Biathlon

Training

Kandilli Biathlon



Kadın

13:00 - 15:10

Artistik Patinaj

Official Practise for Short Program Girls&Boys

Buz Pateni Salonu



Erkek

15:30 - 17:20

Artistik Patinaj

Official Practise for Short Program Girls&Boys

Buz Pateni Salonu

13 ŞUBAT PAZARTESI


Erkek

08:00 - 14:00

Alp Disiplini

Giant Slalom Training Avea Slope

Palandöken Alp Disiplini



Erkek

09:00 - 12:30

Curling

Practise

Curling Salonu



Kadın

09:00 - 12:30

Curling

Practise

Curling Salonu



Erkek

09:30

Kar Kayağı

Qualifications + Finals Parallel Glant Slalom Kardelen Slope

Palandöken Kar Kayağı



Kadın

09:30

Kar Kayağı

Qualifications + Finals Parallel Glant Slalom Kardelen Slope

Palandöken Kar Kayağı



Kadın

10:00

Alp Disiplini

Giant Slalom Avea Slope

Palandöken Alp Disiplini



Erkek

10:00 - 12:00

Biathlon

Official Training

Kandilli Biathlon



Kadın

10:00

Artistik Patinaj

Short Program

Buz Pateni Salonu



Kadın

10:30 - 12:00

Kayaklı Koşu

5 Km CT

Kandilli Kayaklı Koşu



Kadın

11:00 - 12:30

Kayakla Atlama

Training HS 109

Kayakla Atlama Kuleleri



Erkek

12:00 - 13:30

Kayaklı Koşu

7.5 Km CT

Kandilli Kayaklı Koşu



Kadın

13:00 - 15:00

Biathlon

Official Training

Kandilli Biathlon



Erkek

13:00 - 15:00

Kayakla Atlama

Training HS 109

Kayakla Atlama Kuleleri



Kadın

14:30 - 16:30

Kayaklı Koşu

Official Training FT

Kandilli Kayaklı Koşu



Erkek

14:30 - 16:30

Kayaklı Koşu

Official Training FT

Kandilli Kayaklı Koşu



Kadın

15:00 - 17:00

Curling

Draw#1

Curling Salonu



Erkek

15:00 - 17:30

Buz Hokeyi

A Draw#1

Buz Hokeyi Salonları



Erkek

15:30

Artistik Patinaj

Short Program

Buz Pateni Salonu



Erkek

18:30 - 21:00

Buz Hokeyi

B Draw# 1

Buz Hokeyi Salonları



Erkek

19:00 - 21:00

Curling

Draw#1

Curling Salonu

14 ŞUBAT SALI


Kadın

08:00 - 14:00

Alp Disiplini

Slalom Training Avea Slope

Palandöken Alp Disiplini



Kadın

09:00 - 11:00

Curling

Draw#2

Curling Salonu



Erkek

10:00

Alp Disiplini

Giant Slalom Avea Slope

Palandöken Alp Disiplini



Erkek

10:00 - 12:00

Kar Kayağı

Training SBX Individual Kardelen Slope

Palandöken Kar Kayağı



Erkek

10:00 - 11:30

Biathlon

7.5 Km Sprint

Kandilli Biathlon



Erkek

10:00 - 17:00

Sürat Pateni

Official Training

Short Track Salonu



Kadın

10:00 - 17:00

Sürat Pateni

Official Training

Short Track Salonu



Kadın

10:00 - 12:00

Kar Kayağı

Training SBX Individual Kardelen Slope

Palandöken Kar Kayağı



Kadın

10:30 - 12:00

Kayaklı Koşu

7.5 KM FT

Kandilli Kayaklı Koşu



Kadın

10:30 - 13:40

Artistik Patinaj

Official Practise Free Skating

Buz Pateni Salonu



Kadın

10:30 - 12:30

Kayakla Atlama

HS 109

Kayakla Atlama Kuleleri



Erkek

12:00 - 13:30

Kayaklı Koşu

10 Km FT

Kandilli Kayaklı Koşu



Erkek

13:00 - 15:00

Curling

Draw#2

Curling Salonu



Erkek

13:00 - 16:00

Kayakla Atlama

HS 109

Kayakla Atlama Kuleleri



Kadın

13:30 - 14:30

Biathlon

6 Km Sprint

Kandilli Biathlon



Erkek

14:00 - 16:25

Artistik Patinaj

Official Practise Free Skating

Buz Pateni Salonu



Erkek

15:00 - 17:30

Buz Hokeyi

A Draw#2

Buz Hokeyi Salonları



Kadın

17:00 - 19:00

Curling

Draw#3

Curling Salonu



Erkek

17:00 - 18:00

Sürat Pateni

Official Meeting

Short Track Salonu



Kadın

17:00 - 18:00

Sürat Pateni

Official Meeting

Short Track Salonu



Erkek

18:30 - 21:00

Buz Hokeyi

B Draw#2

Buz Hokeyi Salonları



15 ŞUBAT ÇARŞAMBA


Erkek

08:00 - 14:00

Alp Disiplini

Slalom Training Avea Slope

Palandöken Alp Disiplini



Erkek

09:00

Kar Kayağı

Qualifications + Final SBX Individual Kardelen Slope

Palandöken Kar Kayağı



Erkek

09:00 - 11:00

Curling

Draw#3

Curling Salonu



Kadın

09:00

Kar Kayağı

Qualifications + Final SBX Individual Kardelen Slope

Palandöken Kar Kayağı



Erkek

10:00 - 11:00

Sürat Pateni

Warm Up B&G

Short Track Salonu



Kadın

10:00 - 11:00

Sürat Pateni

Warm Up B&G

Short Track Salonu



Kadın

10:00

Artistik Patinaj

Free Skating

Buz Pateni Salonu



Erkek

10:30 - 13:00

Kayaklı Koşu

Official Training Sprint FT

Kandilli Kayaklı Koşu



Kadın

10:30 - 13:00

Kayaklı Koşu

Official Training Sprint FT

Kandilli Kayaklı Koşu



Erkek

10:30 - 11:30

Biathlon

10 Km Pursuit

Kandilli Biathlon



Erkek

11:00 - 16:00

Sürat Pateni

1500 m B&G Heats Mixed Relay 3000 m

Short Track Salonu



Kadın

11:00 - 16:00

Sürat Pateni

1500 m B&G Heats Mixed Relay 3000 m

Short Track Salonu



Kadın

13:00 - 15:00

Kayakla Atlama

Training Boys & Girls HS 109

Kayakla Atlama Kuleleri



Erkek

13:00 - 15:00

Kayakla Atlama

Training Boys & Girls HS 109

Kayakla Atlama Kuleleri



Kadın

13:00 - 15:00

Curling

Draw#4

Curling Salonu



Kadın

13:30 - 14:30

Biathlon

7.5 Km Pursuit

Kandilli Biathlon



Erkek

15:00 - 17:30

Buz Hokeyi

A Draw#3

Buz Hokeyi Salonları



Erkek

15:30

Artistik Patinaj

Free Skating

Buz Pateni Salonu



Kadın

17:00

Alp Disiplini

Slalom Night Event Avea Slope

Palandöken Alp Disiplini



Erkek

17:00 - 19:00

Curling

Draw#4

Curling Salonu



Erkek

18:30 - 21:00

Buz Hokeyi

B Draw#3

Buz Hokeyi Salonları

16 ŞUBAT PERŞEMBE


Erkek

08:00 - 14:00

Alp Disiplini

Mixed Parallel Team Training Avea Slope

Palandöken Alp Disiplini



Erkek

09:00

Kar Kayağı

Qualifications + Finals SBX Mixed Team Kardelen Slope

Palandöken Kar Kayağı



Kadın

09:00 - 11:00

Curling

Draw#5

Curling Salonu



Kadın

09:00

Kar Kayağı

Qualifications + Finals SBX Mixed Team Kardelen Slope

Palandöken Kar Kayağı



Erkek

09:30 - 11:30

Biathlon

Official Training

Kandilli Biathlon



Kadın

09:30 - 11:30

Biathlon

Official Training

Kandilli Biathlon



Erkek

10:00 - 11:00

Sürat Pateni

Warm Up B&G

Short Track Salonu



Kadın

10:00 - 11:00

Sürat Pateni

Warm Up B&G

Short Track Salonu



Kadın

10:30 - 11:10

Kayaklı Koşu

Sprint FT Qualification

Kandilli Kayaklı Koşu



Erkek

11:00 - 16:00

Sürat Pateni

500 m B&G Semis Mixed Relay 3000 m

Short Track Salonu



Kadın

11:00 - 16:00

Sürat Pateni

500 m B&G Finals Mixed Relay 3000 m

Short Track Salonu



Erkek

11:20 - 12:10

Kayaklı Koşu

Sprint FT Qualification

Kandilli Kayaklı Koşu



Erkek

13:00 - 15:00

Kayaklı Koşu

Sprint FT Finals

Kandilli Kayaklı Koşu



Kadın

13:00 - 15:00

Kayaklı Koşu

Sprint FT Finals

Kandilli Kayaklı Koşu



Erkek

13:00 - 15:00

Curling

Draw#5

Curling Salonu



Erkek

13:00 - 15:00

Kayakla Atlama

Team Boys HS 109

Kayakla Atlama Kuleleri



Kadın

15:00 - 17:00

Alp Disiplini

Mixed Parallel Team Training Kardelen Slope

Palandöken Alp Disiplini



Erkek

15:00 - 17:30

Buz Hokeyi

5th Palace Game

Buz Hokeyi Salonları



Erkek

15:30 - 16:30

Kayaklı Koşu

Official Training (relay)

Kandilli Kayaklı Koşu



Kadın

15:30 - 16:30

Kayaklı Koşu

Official Training (relay)

Kandilli Kayaklı Koşu



Erkek

17:00

Alp Disiplini

Slalom Night Event Avea Slope

Palandöken Alp Disiplini



Erkek

17:00 - 19:00

Curling

TB Session

Curling Salonu



Kadın

17:00 - 19:00

Curling

TB Session

Curling Salonu



Erkek

18:30 - 21:00

Buz Hokeyi

Bronze Medal Game

Buz Hokeyi Salonları


17 ŞUBAT CUMA


Erkek

09:00 - 11:00

Curling

Semi Finals

Curling Salonu



Kadın

09:00 - 11:00

Curling

Semi Finals

Curling Salonu



Erkek

10:00

Alp Disiplini

Mixed Parallel Team Kardelen Slope

Palandöken Alp Disiplini



Kadın

10:00

Alp Disiplini

Mixed Parallel Team Kardelen Slope

Palandöken Alp Disiplini



Erkek

10:00 - 11:00

Sürat Pateni

Warm Up B&G

Short Track Salonu



Kadın

10:00 - 11:00

Sürat Pateni

Warm Up B&G

Short Track Salonu



Erkek

10:30 - 13:00

Kayaklı Koşu

Mixed Relay 4x5 Km

Kandilli Kayaklı Koşu



Kadın

10:30 - 13:00

Kayaklı Koşu

Mixed Relay 4x5 Km

Kandilli Kayaklı Koşu



Erkek

10:30 - 12:30

Biathlon

2.6 Km 2x7.5 Km Mixed Relay

Kandilli Biathlon



Kadın

10:30 - 12:30

Biathlon

2.6 Km 2x7.5 Km Mixed Relay

Kandilli Biathlon



Erkek

11:00 - 16:30

Sürat Pateni

1000 m B&G Finals Mixed Relay 3000 m

Short Track Salonu



Kadın

11:00 - 16:30

Sürat Pateni

1000 m B&G Finals Mixed Relay 3000 m

Short Track Salonu



Erkek

13:00 - 15:00

Kayakla Atlama

Mixed Team HS 109

Kayakla Atlama Kuleleri



Kadın

13:00 - 15:00

Kayakla Atlama

Mixed Team HS 109

Kayakla Atlama Kuleleri



Erkek

14:30 - 16:30

Curling

Gold & Bronze Medal

Curling Salonu



Kadın

14:30 - 16:30

Curling

Gold & Bronze Medal

Curling Salonu



Erkek

15:00 - 17:30

Buz Hokeyi

Gold Medal Game

Buz Hokeyi Salonları

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.